Pielęgnacja włosów

Jeśli wybiorą Państwo określone włosy przedłużane z oferty naszej firmy Venus, to powinny panie wiedzieć, jak najlepiej dbać o pielęgnację tego typu włosów. Przede wszystkim włosy doczepiane winny być myte w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem. Należy je myć delikatnie uciskając na całej długości, aby nie doprowadzić do ich splątania, powstawania kołtunów.

Środki pielęgnacji włosów

Najlepiej do mycia włosów wykorzystywać szampony i kosmetyki nawilżające. W szczególności należy unikać produktów zawierających alkohol, albowiem wpływa on na wysuszanie włosów.Włosy naturalne preferują organiczne składniki pielęgnacyjne - takie jak olej arganowy, kokosowy czy z oliwek. Zalecane są kompresy z masek odżywczych i unikanie twardej wody.

Rozczesywanie włosów

Równie ważne jest także rozczesywanie włosów. Należy ten proces rozpocząć od dolnych końcówek, stopniowo przesuwając się ku górze, dzięki temu pozostaną one idealnie gładkie oraz bez żadnych kołtunów. Włosy europejskie zawsze winny przy tej czynności znajdować się w pozycji pionowej, na każdym etapie ich pielęgnacji. Należy przy tym pamiętać, że włosy powinny być rozczesywane wyłącznie na mokro, zaraz po ich umyciu. Struktura włosów europejskich sprawia, ze można je bez obaw tapirować, układać, czy też farbować.